در اوائل طلبگی بودم که از طرف مدیریت حوزه علمیه رضوی (الشتر) دیداری با مرحوم آیت الله بلندنظر (رحمة الله علیه) داشتیم .

مرحوم آیت الله بلندنظر (رحمة الله علیه) شخصیتی اخلاقی ، خوش کلام ، خوش چهره ، و بسیار نوارنی بودند ؛ ایشان چنان شخصیتی داشتند که تا آن روز شخصیتی با آن وارستگی ندیده بودم .

در آن روز که به دیدار ایشان شرفیاب شدیم درسها ی بسیاری از ایشان گرفتیم من جمله روایتی که در ذیل خواهد آمد .

ایشان این روایت را از اهل بیت (علیهم السلام) نقل فرموده وتوضیح دادند که : نعمتان مجهولتان ، الصحة و الأمان (سلیمانى آشتیانى، مهدى و درایتى، محمد حسین، مجموعه رسائل در شرح احادیثى از کافى - ایران ؛ قم، چاپ: اول، 1387ش.) دو نعمت است که تا انسان از دستش ندهد نمیفهمد که چه چیز گرانبهائی را از دست داده ، و سپس بر خودشان تطبیق دادند و فرمودند : که من مصداق همان آیه ای هستم که میفرماید ثم لا یموت فیها و لا یحیی (اعلی / 13) من مانند مرده ای هستم که  فقط نفس میکشم نه زنده ام و نه مرده. (شادی روح ایشان صلواتی عنایت بفرمائید)

مرحوم آیت الله بلندنظر

انّ هذه تذکرة فمن شاء اتّخذ الی ربِّه سبیلا ً (مزمل / 19) این درس بسیار بزرگی است که بفهمیم #سلامتی و #امنیت از الطاف و نعمات خالق هستی است .انسان از این دو غافل است و زمانی به آن درک پیدا میکند که از آن محروم شود ؛ اما عاقل کسیست که که قبل از محروم شدنش از یک نعمت بزرگ (سلامتی) خود را از برخی امور (در خانه ماندن) محروم کند .

یک قاعده ی کلی وجود دارد و آن اینست که همیشه باید برای رسیدن به یک چیز بزرگ از بعضی چیزهای کوچک عبور کنی.

شایان ذکر است که رعایت نکردن اصول بهداشتی علاوه بر #حق-الله بودن ، #حق-الناس است ، زیرا ما در اجتماع زندگی میکنیم و اینگونه امور مسری و قابل سرایت است و علاوه بر خودمان دیگران را نیز به #کام-مرگ میکشانیم .

اللهم اشف کل مریض.

#در-خانه-بمانیم

#کرونا-را-شکست-میدهیم

#کروناویروس

سوره حمد فاتحه -سوره الفاتحه SURA 1. Fatiha

دانستن یا فهمیدن؟؟!!

سلامتی نعمتی ناشناخته (آیت الله بلند نظر)

، ,الله ,ایشان ,؛ ,  ,شخصیتی ,را از ,آیت الله ,است که ,الله علیه ,رحمة الله

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ماشین جوجه کشی مسجدپنج تن آل عبا برترین رمان های عاشقانه چاپ|پیش از چاپ|صحافی|اسکن مدارک|تولید کارت pvc چاپ مهرسام تقویم رومیزی99 up2movie نمونه سوالات plc درجه 2 فنی حرفه ای با جواب {امتحانات } دانلود گزارش تخصصی مدیر مدرسه